Lezzetli Mi Lezzetli Kahvaltılık Pratik Tarifler

Kahvaltı, günün en önemli ve ne yazık ki en fazla atlanan öğünü… Birkaç dakika daha fazla uyumak, trafiğin önüne geçmek, çıkmadan ödevlere son bir göz atmak gibi bahanelerle kahvaltıyı ihmal edebiliyor insan. Oysa sıkı bir kahvaltı, tüm günün ritmini belirleyebilir. Sabahları kahvaltıya renk katacak, hem lezzetli hem de kolay hazırlanan kahvaltılık tarifleri derledik. Şimdiden afiyet olsun!

Ege Rüzgarlı Bir Lezzet: Damla Sakızlı Ekmek Tarifi

Sıradan menüleri anında zengin bir ziyafet sofrasına dönüştürecek kahvaltılık pratik tarifler ile başlayalım listemize! Gün içinde ortalama 1-2 saatinizi bu lezzetli ekmekleri hazırlamak için harcayarak tüm hafta bu nefis ekmeklerle kahvaltınızı zenginleştirebilirsiniz. Kalbi Ege’de kalanlar, müjde! Ülkemizin bu güzel yöresinden rüzgarlar, artık mutfağınızda esecek. Nefis Damla Sakızlı Ekmek Tarifi, sabahlarınızın yeni yıldızı olmaya geliyor. Evde ekmek yapmak, pek çok kişinin gözünde büyüyebilir. Ancak aslında bu lezzetli kahvaltılık oldukça pratik bir şekilde yapılabiliyor. Tarifin yol gösterici adımlarını takip ettiğiniz takdirde, sofranızda bu ekmeğin tadını kolayca çıkartabilirsiniz. Önceden hazırlayacağınız bu lezzetli ekmek, tüm hafta boyunca kahvaltınıza eşlik edebilir. Damla sakızlı ekmek; hem reçellerin hem de sürme peynirlerin altına çok yakışacak. Tarif için tıklayın.

Sabah Kahvaltısı Akşamdan Hazır: Yulaflı Kahvaltı Poğaçası Tarifi

yulaflı poğaça

Güne bir adım önde başlamak için en iyi öneri, hazırlığı geceden yapmak! Ertesi günün kıyafetlerini, ev ödevlerini, iş yerine götürülecekleri hazırlıyorsanız; kahvaltı neden olmasın? Yulaflı Kahvaltı Poğaçası Tarifi, toplamda 2.5 saatte hazırlanıyor. Ancak bir seferde ortaya çıkan 20 poğaça ile, uzun süre boyunca “Kahvaltıda ne yesem?” derdini ortadan kaldırıyor. Üstelik kahvaltılık pratik tarifler arasında en doyurucu olanlardan birisi. İçerisindeki yulaf kepeği sayesinde enerjiniz gün boyu yüksek kalacak. Poğaçanın içerisindeki lor peyniri, beyaz peynir ve süzme peynir ile siyah zeytinin muhteşem birleşimi ise sizi kendine kesinlikle hayran bırakacak.Tarif için tıklayın.

Çocuklu Evlere Kahvaltılık Pratik Tarifler: Sandviç Poğaça Tarifi

kahvaltılık mini sandviçler

Çocuklar için kahvaltının önemi, yetişkinler için olduğundan çok daha önemli. Onların güne açık bir zihinle ve enerjik başlamaları, okuldaki performanslarının da bir numaralı belirleyicisi konumunda… Hem lezzeti ile çocukların hoşuna gidecek, hem de ailelerin içini rahatlatacak pratik kahvaltılık tariflerden bir tanesi de Sandviç Poğaça Tarifi! Nefis poğaça ekmeklerin içerisinde dilimlenmiş domates, çedar peyniri, taze fesleğen ve jambon, çocukların güne enerjik başlamasını sağlamak için idealdir. Bir seferde 20 adet elde edebileceğiniz bu kolay tarif ile sandviçlerinizi buzdolabında taze bir şekilde saklayabilir, sabahları içini dilediğiniz şekilde hazırlayarak 2 dakikada nefis sandviçler hazırlayabilirsiniz. Tarif için tıklayın.

Doyurucu Bir Tatlı Arayanlara: Müslili Mini Kekler Tarifi

Kahvaltı sofralarının en doyurucu ürünlerinden bir tanesi de müsli… Tahılın insanı tok tutan etkisini net bir sekilde gördüğümüz müslili tarifler, kimilerine biraz sıkıcı ve sıradan gibi görülebilir. Ancak Müslili Mini Kekler Tarifipratik kahvaltılık tarifler arayanlara; lezzet, sağlık ve doyuruculuğu bir arada veriyor. Yoğurt bazlı krema ile lezzetlendirilmiş ve cevizLe süslenmiş bu mini kekler, sabahları açlığınızı kolayca bastırmanızı sağlayacak. Tek seferde 12 adet elde edebileceğiniz bu kekler ile bir haftanın kahvaltı menüsüne pratik bir çözüm oluşturabilirsiniz. Tarif için tıklayın.

Kahvaltıda Bir Bardak Kalsiyum: Kakaolu ve Kuru Hurma Püreli Süt Tarifi

Çocuklarınızın büyümesini desteklemek için, onlara her sabah bir bardak süt içirmek istiyorsunuz. Ancak minik yavrunuz sade sütü içmek istemiyor. Pratik bir çözüm bulmak, hem evdeki kahvaltı trafiğini aksatmamak hem de o bardağın mutlaka bitirildiğinden emin olmak için tabii ki iş yine size düşüyor. İşte böyle anların kurtarıcısı olan bir tarif var sırada. Kakaolu ve Kuru Hurma Püreli Süt Tarifi, çocukların yeni favorisi olacak. Tarif için tıklayın.