Kurban Eti ile Fırında Et Yemekleri

Tüm ailenin bir araya gelmesi için en güzel fırsatlardan biri olan Kurban Bayramı, birlik ve huzurun yanı sıra büyük-küçük herkesin sabırsızlıkla beklediği lezzetli sofraları da temsil ediyor. Pakmaya Mutfağın Yıldızı da görüntüsüyle iştahları kabartan, lezzetiyle akılları alan birbirinden leziz fırında et yemekleri ile bayram sofrasını donatırken sizlere ilham vermeyi amaçlıyor. 

Siz de dilerseniz fırında yapabileceğiniz et yemeği çeşitlerini inceleyip sevdiklerinizi bayramda mutlu edecek menülere imza atabilirsiniz. İşte kurban eti ile yapabileceğiniz fırında et yemekleri...

Hamura Sarılı Talaş Kebabı

Geleneksel bir lezzet olan Talaş Kebabı’nı farklı bir yöntemle denemeye ne dersiniz? Bu yöntemde hamura sararak fırında pişireceğiniz kebabınız, damakları bayram ettiren lezzetinden hiçbir şey kaybetmeyecek; üstelik adeta görsel bir şölene dönüşecek. 

Mükemmel bir şekilde kabarması için Pakmaya Instant Maya kullanarak hazırlayacağınız hamurunun içerisinde gizli lezzeti ile tüm ailenin kalbini fethedecek Hamura Sarılı Talaş Kebabı tarifinin detayları için buraya tıklayabilirsiniz.

Kekikli Kavurmalı Bayram Pideleri

Kurban Bayramı’nın vazgeçilmezi kavurmanın şanını daha ileriye taşıyacak kadar iddialı lezzetiyle bayram sofranızı şenlendirecek Kekikli Kavurmalı Bayram Pideleri, henüz fırındayken kokusuyla tüm aileyi sofrada tam kadro hazır hale getirecek! 

Özellikle kalabalık ailelerin en favori fırında et yemekleri arasında yerini almaya aday Kekikli Kavurmalı Bayram Pidesi tarifine dair ayrıntılı bilgi için ise burayı tıklamanız yeterli.

Fırında Soslu ve Püreli Köfte

Fırında et yemekleri listemizde köfteli bir tarife yer vermezsek, içimiz rahat etmezdi. Üstelik bu köfteler; gerek sosu, gerek püresi, gerekse lezzetiyle bildiğiniz tüm köfteli tariflerden çok başka! Yalnız tadına doyum olmayan bu tarifi yaparken malzemeyi ve porsiyonu fazla tutmakta fayda var. Çünkü fırında soslu ve püreli köftenin bayram sofranızın yıldızı olacağından eminiz! 

Peki daha dumanı üzerindeyken herkesin beğeniyle tüketip bir tabak daha isteyeceği bu tarif nasıl yapılıyor? Fırında soslu ve püreli köfte tarifinin yapımına dair tüm detaylar için tıklayın!

Kavurmalı ve Pestolu Pide

Damakları bayram ettirecek bir diğer kavurmalı pide tarifi ise pesto sosu ve daire formu ile pizza tariflerini aratmıyor. Bu yönüyle bayram sofrası için hem lezzetli hem de farklı bir alternatif olarak değerlendirebileceğiniz kavurmalı ve pestolu pideler, özellikle gençlerin favorisi haline gelecek!

Çekirdek ailelerden geniş ailelere herkesin mutlaka denemesi gerektiğini düşündüğümüz kavurmalı ve pestolu pide tarifine dair detaylar ise burada!