Kahvenin Yanında İyi Gidecek Lezzetli Kurabiye Tarifleri

Günün her anında severek tükettiğimiz kahve, etrafa yaydığı o enfes kokusuyla bazen başka lezzet çağrışımları da yapıverir. Aklımız dolaptaki çikolata soslu pasta ve cupcake arasında kararsızlıkla gidip gelirken, çeşit çeşit lezzetiyle büyüleyen kurabiyelerin yokluğundan içimiz burkulur. Çünkü kahve ve kurabiye ikilisinin kurduğu lezzet sentezi bir başkadır, damaklarda bıraktıkları tat her daim hatırlanır. İşte şimdi sırada, o kahve-kurabiye aşkınızı üst seviyeye çıkaracak enfes tarifler var. Kahve saatlerinizi daha manidar kılan lezzetli kurabiye tarifleri ile âdeta mutfaktan çıkmak istemeyeceksiniz. Buyurmaz mısınız?

Kahveye Yetişir: Üç Malzemeli Un Kurabiyesi

Evinizde olan malzemelerle hazırlayabileceğiniz tarifimiz aciliyet gerektiren anların en büyük kurtarıcısı. 15 dakikada, arkanızı dönmeden pişen üç malzemeli un kurabiyesinin dev lezzeti ile komşularınızı şaşırtın. Malzemesi az lezzeti çok, daha ne olsun! 

Farklı Tatlar Arayanlara: Bademli Kurabiye

İlk ısırıkta büyüleyen bu kurabiyenin tarifi, "Aynı tariflerden sıkıldım!" diyenlere gelsin. İçine badem kattık, lezzeti artırdık. Kıyır kıyır dokusu ve pudra şekeri aroması sayesinde yeni favorimiz bademli kurabiye için tıklayın.

Formunuzu Korur: Yulaflı Bitter Kurabiye

Diyettesiniz ama kurabiyeden vazgeçemiyorsunuz öyle mi? O halde sizlere bir sürprizimiz var! Yulaflı bitter kurabiye ile hem formunuzu koruyun hem de gönül rahatlığı ile kurabiye ritüelinizi devam ettirin. 

Muhteşem Meyve İkilisi: Elmalı ve Ayvalı Rulo Kurabiye

Yılların elmalı kurabiyesi bu kez ayva ile birleşmeye kararlı.Rulo hamur içindeki elmanın ayva ile güç bulması ve lezzetini ceviz parçacıkları ile taçlandırması... Hayali bile güzel değil mi? Elmalı ve ayvalı rulo kurabiye tarifimizi, ilk tadımdan sonra tepsi tepsi yapacağınız garanti. 

Pratikliğiyle Sevindirecek: Kabak Çekirdekli ve Bademli Kurabiye

Kabak çekirdeğini çitlemeyi bıraktık, o enfes tadı kurabiyelerimize kattık. Kabak çekirdekli ve bademli kurabiye, şaşırtıcı gibi görünse de ilk deneyimden sonra bitmesini hiç istemediğiniz lezzetler arasında yer almayı başarıyor. Bitse de hiç üzülmeyin zaten. Çünkü kendisi yarım saat içinde yemeye hazır olabilecek kadar pratik. 

Lezzet Parçacıkları ile Süsledik: Parça Çikolatalı Tombul Kurabiyeler

İlk bakışta çocukluğunuzdaki anne kurabiyelerini anımsatan tarif, mutfağımızın klasikleşmiş tatlarından birisi. Ama artık daha tombul ve bol çikolatalı. Bisküvi kıtırlığında olan parça çikolatalı tombul kurabiyeler, görünümü ile kalplerinizi çalacak, ağızlarınıza lezzet katacak. İster misafirlerinize isterseniz de çocuklarınıza yapın, tercih sizin. 

Süper Oldu Dedirtecek: Unsuz Kurabiye

Lezzetli kurabiye tarifleri denince hemen aklınıza un, şeker, yağ üçlüsü gelmesin. Kurabiye unsuz da olur, hem de öyle bir olur ki bir lokmada yutulur. İşte en açık örneği: Unsuz Kurabiye. "Nasıl olur?” demeyin, deneyin ve görün.

Yedikçe Yedirtir: Elmalı ve Çikolatalı Kurabiye

Americano, espresso veya cappuccino... Açıkçası tüm kahvelerle gider. Konu elmalı ve çikolatalı kurabiye ise akan sular durur, karşı konulmaz bir lezzet şölenine teslim olunur. Çikolatanın enfes tadı, elma harcı ile bütünleşmiş ve yumuşak hamurun içerisine gizlenivermiş. 20 dakikalık fırın yolculuğu ardından servise hazır! 

Yepyeni Bir Tat: Çıtır Pudingli Kurabiye

Tatlı krizlerinin vazgeçilmezi pudingi, bu kez süte değil de o enfes kurabiye hamurumuza boca ediyoruz. Lezzetin çatlamış, yürek hoplatan bir tarifini ortaya çıkarıyoruz. Mis kokusu ile evin her köşesinden piştiğini hissettirirken, çikolatalı sos ve pudra şekeri süslemeleriyle de gözünüzü okşayacak. Tarif listenize yepyeni bir dokunuş getiren çıtır pudingli kurabiye lezzetini çocuklarınıza atıştırmalık olarak sunabilir veya çat kapı gelen misafirlerinize ikram edebilirsiniz.