En Sevilen Elmalı Tarifler

Kış aylarının vazgeçilmez meyvesi elma ile aslında birbirinden harika lezzetler yaratabileceğinizi biliyor muydunuz? Kütür kütür lezzeti ile akşam sohbetlerinin tamamlayıcısı olan ve zaman zaman kabuklarından çay yapılan bu kış meyvesi ile yapabileceğiniz o kadar çok alternatif tarif var ki.... Açıkçası saymakla bitmez. Ama bu kış meyvesine bir kez daha aşık olmanızı sağlayacak birkaç özel tarifi sizler için listeledik. Aşağıda yer alan özel elmalı tarifler ile mutfaklarınıza yepyeni dokunuşlar getirebilirsiniz.

Birbirinden Lezzetli Elmalı Tarifler

Klasikleşmiş Bir Tat: Elmalı ve Çikolatalı Kurabiye

Çikolata ile elmanın muazzam buluşmasına tanıklık edin... Yaparken insanın iştahını kabartan kurabiye kim bilir damaklarda nasıl bir tat bırakıyor? Kurabiyelerimizin sıkı fıkı olduğu en güzel ana malzemesi elma, çikolata ve ceviz ile birlikte ortaya inanılmaz bir lezzet koyuyor. Pudra şekeri ile süslenen bu elmalı ve çikolatalı kurabiye tarifini çay saatlerinizin tamamlayıcısı yapabilirsiniz.

elmalı ve çikolatalı kurabiye

Lezzeti İçinde Saklı: Fırında Elmalı Keşkül

Keşkülü bir de fırınlanmış elma ile deneyin. Gelenekselleşmiş şerbetli tatlılarınıza meydan okuyacak olan bu tarifle hem misafirlerinize hem de ailenize mutlu anlar yaşatabilirsiniz. Üstelik çok da hafif. Portakal susyu ile zenginleştirilen fırında elmalı keşkül tarifini elmalı tarifler arasına ekleyin ve damağınıza layık tatlı yemenin keyfini sürdürün.

fırında elmalı keşkül

Hazırlanışı Kolay, Lezzeti Büyük: Elmalı Milföyler

Çat kapı gelen misafirlerinize "ne hazırlayacağım" diye kara kara düşünmenize hiç de gerek yok. Her zaman buzdolabınızda bulundurduğunuz milföyleri çıkarın. Milyöf bu kez elma ile arkadaşlık yapıyor. Ortasını gül şekline getireceğiniz tarifin hem malzemeleri hem de yapılışı basit. Elmalı milföyler ile ayrıca çocuklarınızı da mutlu edebilirsiniz.

elmalı milföy

Şipşak Tarif: Havuçlu Elmalı Lokmalar

Besleyici ve sağlıklı bir tatlı tarifi arıyorsanız havuçlu elmalı lokmalar tam da sizin zevkinize uygun. 10 dakikalık pişirme süresinden sonra hazır edebileceğiniz tarif ile herkesi çay saatlerine toplayabilirsiniz. Ayrıca anlık gelen tatlı krizlerinin de en büyük kurtarıcısı... 

havuçlu elmalı lokma tatlılar

Dünyaca  Meşhur Bir Lezzet: Elmalı ve Muzlu Crumble

İngiliz dilinde "topping" olarak da geçen crumble; alt katmanı elma ve krema harmanından oluşan, üst katmanı un, terayağ ve şekerin yoğrulması ile elde edilen dünya mutfaklarına konu olmuş bir lezzet. Tabi bu elmalı ve muzlu crumble tarifini tatmak için kalkıp İngiliz veya Amerikan tatlıcılarına gitmenize gerek yok. Elmalı tarifler listesinde yer alan bu enfes tadı, mutfağınızda kendiniz de kolayca hazır edebilirsiniz. Özellikle elma mevsimin geldiği sonbahar-kış sezonunun başında mutlaka denemeye değer.

elmalı ve muzlu crumble

Kaşık Kaşık Yenir: Elmalı ve Pudingli Tatlı

Elma sadece hamur işi lezzetlere konuk olacak değil ya. Puding içinde de pekala hoş bir görüntü ve lezzet ortaya çıkartıyor. Bal Bademli puding ile pratik şekilde hazır edeceğiniz tarif ile tatlı krizlerinizi ortadan kaldırabilir veya yaz aylarında dondurma eşliğinde yiyerek serinleyebilirsiniz. Ayrıca elmalı ve pudingli tatlı üzerini bol bol badem ile süslemeyi de unutmayalım.

elmalı ve pudingli tatlı

Tatlı Pizza Sevenler Buraya: Erikli ve Elmalı Galette

Hafifliği ile diyet bozdurmayan aksine damaklarda bambaşka bir tat izi bırakan bir lezzet düşünün. Tarttan daha ince hamura sahip olan galette, ortasını dolduran erik ve elma içeriği ile lezzetini ikiye katlıyor. Görüntüsü bile iştah kabartan erikli ve elmalı galette tarifine sizler de bayılacaksınız.

erikli ve elmalı galette

Tek Atımlık: Elmalı Tarçınlı Cupcake Tarifi

Klasik çikolatalı cupcakelerden sıkıldıysanız bu tarif size ilaç gibi gelecek. Muffin kalıplar içinde elmanın ve karamel sosun muazzam birliktelik kurması ve tarçının son dokunuşları yapması... Parmaklarınızı yedirecek türden olan elmalı tarçınlı cupcake tarif ile mutlu anlar yaşamanız kaçınılmaz.

elmalı tarçınlı cupcake