Çocuklarınız ile Birlikte Yapabileceğiniz Pratik Kek Tarifleri

Sömestir tatilinin gelişi ile çocuklar yorucu bir dönemi arkalarında bırakıyor. Bu süreçte hem çocuklarınızla keyifli zaman geçirmek hem de onların evde olmanın tadını doyasıya çıkarmalarını sağlamak için birbirinden güzel tarifler deneyebilirsiniz. Çocuklarla mutfağa girmek, onlardan yardım almak hem aile içi iletişim hem de çocukların gelişimi açısından oldukça önemli. Kolay hazırlanışları, kolay bulunan malzemeleri ve özellikle çocukların çok seveceği lezzetleri ile tatilde deneyebileceğiniz tarifleri listeledik. 

Farklı Katmanların Uyumu: Muhallebili Kakaolu Kek 

muhallebili kakaolu kek

Yumuşacık dokusu ve ferah lezzeti ile muhallebi en çok sevilen keklerden birisi olan kakaolu kek ile buluşarak harika bir tatlı oluşturuyor. Hurma, bal ve portakal gibi sağlıklı malzeme listesi ile annelerin de gönlünü fetheden muhallebili kakaolu kek Pakmaya mutfak yardımcıları ile kısa sürede hazır olacak. Kek yapımında Pakmaya Mayalı Kakaolu Kek Harcı ve süsleme için Pakmaya Kakao kullanabilirsiniz. Muhallebili ve Kakaolu Kek tarifi için tıklayınız.

Kokusu ile Gönülleri Fetheden Lezzet: Elmalı Kek 

elmalı kek

Tarçın ve elmanın muhteşem uyumu Pakmaya’nın tarifi çok daha lezzetli ve kolay yapmanızı sağlayacak yardımcıları ile kısa sürede mutfağınızın vazgeçilmezlerinden olacak. İstediğiniz boyutta kalıplar ile tek lokmalık ya da sofraya servislik boyutlarda hazırlayabileceğiniz elmalı keki yaparken Pakmaya Hamur Kabartma Tozu, Pakmaya Buğday Nişastası kullanmayı unutmayın. Elmalı Kek tarifi için tıklayınız.

Tek Lokmalık Mutluluk: Renkli Mini Kekler

kalp formunda renkli mini kekler

Çocuğunuz ile birlikte lezzetli ve eğlenceli bir mutfak deneyimi yaşamak için seçebileceğiniz tariflerden birisi olan renkli mini kek tarifi ile limon, frambuaz ve kakaolu farklı lezzetler yapabilirsiniz. Pakmaya Pasta Süsleri bu tarife farklı lezzetler katmanıza yardımcı olacak. Renkli Mini Kekler tarifi için tıklayınız.

Yaz Esintili Bir Lezzet: Hindistan Cevizli ve Çikolatalı Kek

cevizli ve çikolatalı kek

Hem çocukların hem de amatör bir şekilde mutfakla ilgilenen yetişkinlerin “Ben yaptım!” demekten keyif alacağı bu tarif hem göze hem de damağa hitap ediyor. Orman meyvelerinin lezzetinin Pakmaya Bitter Pul Çikolata ile güzel bir şekilde ön plana çıkmasıyla bu tarif kısa sürede vazgeçilmezlerinizden olacak. Hindistan Cevizli ve Çikolatalı Kek Tarifi için tıklayınız.

Geometri Mutfakta: Çikolatalı Küp Kekler

çikolatalı küp kekler

Çocukların öğrenme süreci oldukça karmaşık olabilir. Özellikle zorlandıkları dersler ile ilgili eğlenceli aktiviteler yapmak öğrenme sürecine katkı sağlar. Küp şekli ile geometriye giriş için sohbet konusu olabilecek bu tarifte kekleri farklı geometrik şekillere de benzetebilirsiniz. Pakmaya Mayalı Sade Kek Harcı ile puf puf kabaracak kekin hacmini hesaplamak biraz zor olabilir. Çikolatalı Küp Kekler tarifi için tıklayınız.

Atıştırmalık Kekler: Bademli ve Karamel Puding Soslu Kek 

puding soslu kekler

Karamelin yoğun lezzeti, bademin çıtırlığı ile buluşarak hoş bir lezzet ortaya çıkarıyor. Pakmaya Karamelli Puding ile kolayca hazırlayabileceğiniz tarif akşam sütle çocuklar için, çayla yetişkinler için harika bir atıştırmalık olacak. Bademli ve Karamel Puding Soslu Kek tarifi için tıklayınız.

Popüler Kış Lezzeti Kekinizi Güzelleştirecek: Bal Kabağı Püreli Kekler

balkabağı püreli kekler

Tarçınla birlikte püre haline gelen bal kabakları Pakmaya Şef Krema’nın son dokunuşu ile lezzetli bir püreye dönüşüyor. İki kek arasında bol püre ile sandviç formunda servis edebileceğiniz bu tarif çocuklara harika bir atıştırmalık alternatifi olacak. Balkabağı Püreli Kek tarifi için tıklayınız.

Damaklarda Volkanik Bir Lezzet Patlaması: Volkan Kek 

volkan kek

En güzel lokması çikolataların tabağa süzüldüğü ilk lokma mı yoksa en unutulmaz olacak son lokma mı kararı vermenin imkansız olduğu volkanik lezzet patlaması yaşatan bu tarifi çocuklar çok seviyor. Pakmaya Bitter Pul Çikolata’nın katkısı ile lezzet kazanan bu tarifi sömestr tatilinde mutlaka denemelisiniz. Volkan Kek tarifi için tıklayınız.

Meyve Sevmeyenleri Yalancı Çıkarır: Meyve Soslu Kek 

meyve soslu kek

Supangle ve puding her çocuğun severek tükettiği sütlü tatlılar arasında yer alıyor. Pakmaya Supangle ve Pakmaya Vanilyalı Puding karışımlarının kek hamuruna eklenmesi ile ortaya çıkan bu tarif unutulmaz bir lezzet şöleni sunacak. Meyve Soslu Kek tarifi için tıklayınız.

Puf Puf Kabaran Lezzet: Armutlu Kek 

armutlu kek

Keklerin efendisi diyebileceğimiz kakaolu kek tarçınlı armut dilimleri ile buluşuyor. Bu harika tarifi uygulamak için Pakmaya Mayalı Kakaolu Kek Harcı kullanarak kabarma ve lezzet garantili bir kek yapabilirsiniz. Armutlu Kek tarifi için tıklayınız.