Çikolata Krizlerinin Kurtarıcısı 5 Pratik Bol Çikolatalı Tarif

Hani bazen hiç nedensiz yere canınız çikolata ister, ama bir parçası yetmeyecek gibidir ya… İşte biz de sizin için böyle çikolata krizleri kapınızı çaldığında imdadınıza yetişecek hem pratik hem de bol çikolata içeriğiyle krizi fırsata çevirecek tarifler derledik. Ancak önceden sizi uyarmış olalım; Pakmaya Çikolatalar kullanarak hazırlayabileceğiniz birbirinden muhteşem bu tatları tüketirken ipin ucu kaçabilir, hangi ara yaptığını tatlıların bittiğini dahi anlamayabilirsiniz. Bu nedenle hazırlık aşamasında elinizi korkak alıştırmadan, fazla fazla tatlı yapmanızı tavsiye ederiz.

1. İçinizdeki Çocuğa Kahveli ve Çikolatalı Pratik Dondurma

kahveli dondurma

Çikolata aşkıyla yanıp tutuşmaya başladıysanız bu ateşi ancak Kahveli ve Çikolatalı Pratik Dondurma söndürebilir. Türk Kahvesi ve Pakmaya Bitter Pul Çikolata ile hazırlayacağınız bu dondurmaların her ısırıkta yumuşacık süt tadını vermesini sağlayan şey ise Pakmaya Sade Krem Şanti. Kahveli ve Çikolatalı Pratik Dondurma tarifinin detaylarına ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

2. Dolu Dolu Lezzet: Parça Çikolatalı Pancake

parça çikolatalı pancake

Eğer çikolata krizi başınıza vurduysa ve çok fazla zaman kaybetmeden leziz mi leziz bir çikolatalı tarif hazırlamanız gerekiyorsa, Parça Çikolatalı Pancake tam da sizin aradığınız şey olabilir. Yanında mis kokulu taze bir kahve ile mükemmel gidecek olan Parça Çikolatalı Pancake tarifini doyumsuz hale getiren malzemelerin sıralı tam listesini ise buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. Ancak siz tıklamadan önce her çatalda çikolata tadı ile büyüleyen temel malzemenin Pakmaya Sütlü Parça Çikolata olduğunu söyleyerek ufak bir kopya verebiliriz.

3. Çikolata ile Karamelin Aşkı: Çikolatalı Krem Karamel 

çikolatalı krem karamel

Eğer çikolata krizinin hakkını verecek bir tarif arıyorsanız, Çikolatalı Krem Karamel tarifini mutlaka denemelisiniz. Ayrı ayrı da mükemmel birer lezzet olan çikolata ile karamelin buluştuğu bu eşsiz tarifin kriz anında damaklarda bir bayram havası estireceğinden eminiz. Hem de her evde bulunan malzemelerle hazırlanabilecek Çikolatalı Krem Karamel’i bu kadar benzersiz bir lezzete dönüştürenin ise en başta Pakmaya Bitter Pul Çikolata olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

4. Tadına Doyamayacağınız Yoğun Çikolatalı Brownie

çikolatalı brownie

Canınız çikolatalı bir tat istiyorsa, çikolata dışında başka hiçbir lezzetle bu krizi bastıramayacağınızı biliyor olmalısınız. Böyle bir an yaşadığınızda ise Yoğun Çikolatalı Brownie tarifinin en leziz, en iddialı ve en tatmin edici çözümlerden biri olacağını belirtmek isteriz. Pakmaya Bitter Parça Çikolata ile hazzı en üst noktaya taşıyan Yoğun Çikolatalı Brownie’yi hazırladıktan sonra son dokunuşu ise dilimlenmiş Trabzon hurması ile yapabilirsiniz.

5. Lezzet Patlaması Yaşatacak Milföylü Çikolata Lokmaları

milföylü çikolata lokmaları

Her lokmada çikolata lezzeti ile damakları çatlatacak Milföylü Çikolata Lokmaları tarifini yaparken pratikliğine şaşıp kalacağınızdan eminiz. Üstelik Pakmaya Bitter Parça Çikolata, 1 yumurta, Pakmaya Pudra Şekeri ve hazır milföy hamuru olmak üzere yalnızca 4 malzeme ile hazırlandığını öğrendikten sonra tarifi bir daha uygulamak için çikolata krizinin gelmesini beklemek dahi istemeyeceksiniz!