Birbirinden Lezzetli Pratik Muhallebili Tarifler

Çocukluğunuzun en sevilen tatlısı nedir diye sorsak belki de en çok muhallebi cevabını alırız değil mi? Çünkü sütün sadeliğini ve lezzetini yansıtan o hafif tatlıya büyükannelerimiz sayesinde ilkokul çağlarımızdan beri aşinayız. Kokusuyla ve kendine has kıvamı ile bizi kendine hayran bırakan muhallebiyi, özellikle yaz aylarında çok severiz. Ama sadece yaz tatlısı olarak sınırlama yapmaya da gerek yok. Çünkü kış mevsiminde, vücudumuzu esir alan soğuklara karşı sıcacık muhallebiler hazırlayabilir ve içimizi ısıtabiliriz.

Peki, bu geleneksel tatlımızı daha farklı tarifler eşliğinde denemeye ne dersiniz? Sizlere nişastanın yumuşaklığından ve sütün mis kokusundan ilham alınarak hazırlanan birbirinden nefis muhallebili tarifler listesi hazırladık. Anında yeme isteği uyandıran bu yaratıcı tarif fikirleri ile artık tatlı saatleriniz daha renkli ve daha lezzetli…

Pastaya Sanatsal Dokunuş: Kestane Kremalı ve Muhallebili Kütük Pasta

Mozaik görünümüyle ve kabarmış kıvamı ile tatlı severleri büyüleyen tarif, lezzet şöleni yaşatacak muazzam bir krema katmanını içerisinde saklıyor. Ayrıca sütün ve nişastanın harmanından oluşan muhallebisinde hafif bir kestane tadı öne çıkıyor. Muhallebili tarifler arasında göze çarpan kestane kremalı ve muhallebili kütük pasta ile ister kendinizi isterseniz de sevdiklerinizi mutlu edin! 

kestane kreması ve muhallebi ile hazırlamış rulo pasta

Her Katta Ayrı Bir Heyecan: Muhallebili Krep Pastası

Mutfakta özgün bir tatlı tarifine imza atmak istiyorsanız önerimiz muhallebili krep pastası. Lezzetini farklı katlara dağıtan tarife ilk olarak krep tabakası ile başlıyoruz. Ardından da ruhumuzu Ege’nin şirin kasabası Alaçatı'ya götüren damla sakızlı bir kat çatalımıza dahil oluyor ve bu krep-muhallebi döngüsü bir süre daha devam ediyor. Çikolata sosu ile süsleyebileceğiniz bu enfes tat, krebin incecik hamuru sayesinde açlığınızı da bir süre bastıracak.

krep pasta

Şip Şak Tatlı: Muhallebili Milföy

Buzluğumuzun en baş köşesine kurulan milyöf hamurları, sadece börek tariflerini değil tatlıları da kendi eksenine almış durumda. Lezzeti ile çıtırdayan milföy, muhallebinin yumuşak kıvamı ile müthiş bir tada kavuşuyor. Üstelik hazırlanışı oldukça pratik. Tartölet kalıplarına yerleştireceğiniz muhallebili milföy ile ailenin tüm fertlerine lezzet dolu anlar yaşatmaya şimdiden hazır olun! 
muhallebilir milföy

Şaşırtan Lezzet: Pratik Muhallebi Böreği

Tadına bakılmadan önce kenarlarından kaşarları akmış bir böreği andıran bu tarifimiz aslında bir tatlı. Milföyün çıtır kıvamı ile muhallebinin damla sakızlı aromatik lezzeti birleşti ve ortaya müthiş bir haz çıktı. Yarım saatte servise hazır olan bu pratik muhallebi böreği, tüm zahmetli tatlılarınızı unutturacak. 

muhallebi böreği