grade
MUTFAĞIN YILDIZI TV
widgets
ÜRÜNLERİMİZ
TARİF EKLE
GİRİŞ YAP

Çocuklar İçin Beslenme Çantası Tarifleri

1649 Kez Görüntülendi | 10 ay önce

Eylül ayı demek, yeni başlangıçlar demek! Bu başlangıçların belki de en heyecan verici olanı, yeni okul yılı! Okulların açılması ile birlikte, çocukları başlayan senenin yenilikleri heyecanlandırırken; aileleri de beslenme çantası hazırlama telaşı sarıyor. İşte hem minikleri sevindirecek, hem de anne ve babaların işini kolaylaştıracak birbirinden lezzetli beslenme çantası tarifleri!

Doyurucu ve Lezzetli: Salçalı ve Patatesli Çıtır Börek Tarifi

patatesli çıtır börek ve çay

Çocuklara “En sevdiğiniz sebze nedir?” diye sorsak, bir numaralı cevap hemen hepsi için “Patates!” olacaktır. Eğlenceli tariflerin ana malzemesi olan patates; lezzeti ile çocukların, besleyiciliği ile ailelerin tercih ettiği bir ürün. Beslenme çantası tarifleri arasında patatese yer vermek, çocukların yüzünü güldürecek! Salçalı ve Patatesli Çıtır Börek Tarifi, hazırlaması kolay ve fazla da zaman almayan bir tariftir. 45 dakikada hazırlanır ve 40 dakikada pişirilir. Tarifimizde sıralanan malzemelerle altı porsiyon börek elde edebilirsiniz.

Ders Arasında Lezzetli Bir Sürpriz: Gökkuşağı Kapkekler Tarifi

renkli şekerle süslenmiş cupcake

Daha dün hepsi birer bebekti, şimdi ise kendi kanatları ile uçmayı öğreniyorlar… Aileler her an çocuklarının yanında olmak, onlara hayatın iniş ve çıkışlarında eşlik etmek, en ufak moral bozukluklarında teselli vermek isterler. Oysaki onların sorunlarla kendi kendilerine başa çıkmayı öğrenmesi için ilk yıllar kritik önem taşımaktadır. Yine de onları, beslenme çantası tarifleri arasından bir sürprizle motive edebilirsiniz! İster ilk zorlu matematik dersinin olduğu gün olsun, ister önemli bir sınavın arifesi… Gökkuşağı Kapkekler Tarifi, lezzetli ve eğlenceli içeriği ile çocuğunuzun gününü anında renklendirecektir. Hazırlaması 45 dakika sürer, pişme süresi ise 20 dakikadır. Tarifimiz 10 porsiyonluktur.

Bizden Size İlham: Annemin Poğaçası Tarifi

anne poğaçası

Eminiz ki her annenin poğaça tarifi kendine özgü ve çok lezzetli. Bizim Annemin Poğaçası Tarifimiz, sizlere ilham olsun diye listede! Bir çocuğa; ev yapımı ve sıcacık anne poğaçasından daha iyi ne “Seni seviyorum!” diyebilir ki? Beyaz peynir ve maydanozlu iç harcı ile klasik beslenme çantası tarifleri arasında yer alan bu lezzetli poğaça, öğle aralarının kurtarıcısı olacak. Bu tarifi yapmak için ihtiyaç duyulan toplam süre bir saattir. İlk yarım saatte malzemeler hazırlanır, ikinci yarım saatte poğaçalar pişer. Listelenen malzeme miktarları, sekiz porsiyon poğaça elde etmenizi sağlar. Bu lezzetli tarif, sadece beslenme çantasının değil, kahvaltının da yıldızı olmaya aday.

Paylaşmak Güzeldir: Sebzeli Minik Pideler Tarifi

mini ev yapımı pide tarifi

Basit bir beslenme çantası tarifinden bir hayat dersi çıkar mı? Anneler isterse bunu da yapar! Çocuklar için beslenme saati, günlük rutinin önemli bir parçası. Tüm gün dersliklerinde, teneffüste koridorlarda, okulun bahçesinde ve oyun alanında arkadaşları ile beraberler. Bu beraberlik beslenme saatinde de devam ediyor ve çocuklar burada da paylaşmayı öğreniyor. Sebzeli Minik Pideler Tarifi, çocuğunuzun arkadaşları ile severek paylaşabileceği tariflerden bir tanesi. Çünkü sıralanan malzemelerle 12 porsiyon pide elde edebilirsiniz. Üstelik içindeki pırasa,renkli biberler ve ince dilimlenmiş pastırmalarla da çok lezzetli oluyor.

Eğlenceli Beslenme Çantası Tarifleri: Sosisli ve Pestolu Poğaça Tarifi

sosisli kıvrımlı poğaça

Siz özene bezene hazırlıyorsunuz, ancak o çanta eve olduğu gibi geri geliyor… Belki de sorun, hazırladığınız lezzetli yiyeceklerin, onun damak tadına uygun olmamasından kaynaklanıyordur. Çocuklar çoğu zaman ilk defa yiyecekleri bir yemeğe karşı ön yargılı olurlar. Hele de okuldalarsa ve yanlarında onları ikna edecek bir yetişkin yoksa, hazırlanan yemeği toptan rafa kaldırabilirler. Bu durumda beslenme çantası tarifleri için eğlence şart! Sosisli ve Pestolu Poğaça Tarifi, eğlence şartını kesinlikle sağlıyor. İçindeki uzun sosisler ve pesto sosu oldukça lezzetlidir, hamuru içerisinde kullanılan malzemeler ise son derece sağlıklıdır. Üzerine bir de mozzarella erittiniz mi, şahane olacaktır!

Uzun Günlerin Kurtarıcısı: Pita ile Yeşillik Yuvasında Zencefilli Köfte Tarifi

lavaş içerisinde mini köfteler


Çocukların bir günlük programları, artık eskisine göre çok daha yoğun. Yorucu bir okul gününün ardından gidilen antrenmanlar, ek dersler, etüt çalışmaları… Sonra yaş ilerledikçe baş gösteren okul sonrası sosyalleşmeler de cabası! Böyle durumlarda beslenme çantası tarifleri de uzun günleri kurtaracak, yemek yemeyi ihmal etme ihtimali olan yavrunuzu tok tutacak nitelikte olmalı. Pita ile Yeşillik Yuvasında Zencefilli Köfte Tarifi işte tam da böyle günler icin ideal! Damak tadına düşkün çocuklar; dana kıymadan yapılan, sonra da zencefil ve kimyon ile tatlandırılan bu köfteye bayılacaklar.

HOŞUNUZA GİDEBİLECEK TARİFLER

keyboard_arrow_up