5 Farklı Tarifiyle 2019’un En Trend Tatlısı: Lokma

2019 yılına adeta damgasını vuran lokma tatlısı, aslında geleneksel Türk mutfağının önemli bir parçası. Anneannelerimizin, babaannelerimizin elinden öğrendiğimiz bu şerbetli tatlıyı şimdilerde yeniden popüler hale getiren şeyin ne olduğunu merak ediyor olmalısınız? O halde hemen merakınızı giderelim.

Geleneksel lokma tatlısı tarifi yeni nesil tatlı anlayışıyla yoğruldu ve çeşitli krema, sos ve dolgularla zenginleştirildi. Tabii ki tek lokmalık forma sahip olmasından ve ne kadar modernleştirilse de o geleneksel lezzetini korumasından dolayı adının hakkını vermeye devam ediyor.

Peki bu yeni nesil lokma tatlısından tatmak için illa bir lokmacı sırasına mı girmeniz gerekiyor? Elbette hayır. İşte evinizde yapabileceğiniz, görüntüsüyle olduğu kadar lezzetiyle de herkesi kendine hayran bırakacak çıtır çıtır lokma tarifleri...

1. Beyaz Çikolatalı Lokma Tarifi


Lokmalarınızı saymaya niyetimiz yok. Ancak Beyaz Çikolatalı Lokma Tarifi’ni bir kez denedikten sonra siz kaç tane yediğinizi sayamayacaksınız. İşin içine hem beyaz çikolata hem de bitter çikolata girdiğini söyleyince, sanıyoruz siz de bize hak verirsiniz. Pakmaya Sütlü Pul Çikolata ve Pakmaya Bitter Pul Çikolata ile mükemmelliğe ulaşan Beyaz Çikolatalı Lokma Tarifi’nin detaylarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2. İçi Çikolata Dolgulu Lokma Tarifi


Asla bir lokmasının kimseye yetmeyeceğinden emin olduğumuz bir diğer tarif ise İçi Çikolata Dolgulu Lokma Tarifi. Ağızlarda lezzet bombası etkisi yaratacak bu tarifi, özellikle çocukların çok seveceğini düşünüyoruz. Sürprizlere bayılan sevdiklerinizi de Pakmaya Sütlü Pul Çikolata ile hazırlayacağınız İçi Çikolata Dolgulu Lokma Tarifi ile şaşırtabilir, damaklarını şenlendirebilirsiniz.

3. Krokanlı ve Çikolata Soslu Lokma Tarifi

Daha şık görünümlü bir lokma tatlısı tarifi arayışındaysanız, Krokanlı ve Çikolata Soslu Lokma Tarifi’nin tam size göre olduğunu söyleyebiliriz. Cezbeden görüntüsünün yanı sıra lezzetiyle de kalpleri fethedecek bu tarif muhteşem bir ikramlık olacak. Pakmaya Bitter Pul Çikolata kullanarak hazırlayacağınız Krokanlı ve Çikolata Soslu Lokma Tarifi’nin detayları için tıklayın.

4. Marmelatlı Lokma Tarifi


Lokma dükkanlarını kıskandıracak Marmelatlı Lokma Tarifi, sürprizli tatları sevenler için oldukça ideal. Çünkü görünümü itibarıyla geleneksel lokma tatlısı formunda olan bu lezzet, ağza atıldığı anda damakları saracak eşsiz marmelatı ile şaşırtırken bir yandan da mutlu ediyor. Siz de içindeki lezzet sırı ile tadan herkesi etki altına alacak bu tarifi ister akşamları çayın yanına isterseniz de misafirleriniz için ikramlık olarak hazırlayabilirsiniz. 

5. Karışık Lokma Tarifi

“Tek çeşit bana yetmez” diyenlerdenseniz, biz elbette sizi de düşündük. Fakat önceden uyarmış olalım; çikolatanın her tonunu taşıyan ve iştahları açan görüntüsüyle karşı konulamaz bir lezzet sunan Karışık Lokma Tarifi’ni bir tadan bir daha istiyor. Pakmaya Bitter Pul Çikolata, Pakmaya Sütlü Pul Çikolata, Pakmaya Çift Renkli Damla Çikolata ve beyaz çikolata kullanarak hazırlayacağınız Karışık Lokma Tarifi’nin tüm detayları için buraya tıklamanız yeterli.