grade
MUTFAĞIN YILDIZI TV
widgets
ÜRÜNLERİMİZ
TARİF EKLE
GİRİŞ YAP

İyi Bir Aşure Yapma Konusunda Ne Kadar Başarılısın?

İyi Bir Aşure Yapma Konusunda Ne Kadar Başarılısın?

Hemen testi çöz ve sonucunu öğren!

Komşularınız, içinde aşure kaselerinin olduğu tepsilerle kapınızı çalmaya başladıysa gönlümüzün efendisi aşure zamanı geldi demektir. Peki en az 12 çeşit malzeme ile yapılan, bolluğun, bereketin ve paylaşmanın simgesi aşureyi yapma konusunda siz ne kadar iyisiniz, kendinizi test etmeye ne dersiniz?
Testi çözün, yapımı emek isteyen aşureyi en iyi sizin yapacağınızı herkese kanıtlayın.

1. Aşurenin içerisine eklenecek bakliyatları bir gece öncesinden, ayrı ayrı kaplarda suda bekletmelisiniz.

2. O kadar emek verdiniz ama aşureniz sulu oldu: O zaman suda çözdüğünüz az miktarda nişastayı aşurenize ilave edebilirsiniz.

3. Ya da tam tersi, aşureniz çok koyu oldu, ne yapacaksınız? O zaman içerisine istediğiniz kıvama gelene kadar soğuk su ekleyebilirsiniz.

4. Peki ideal kıvam için ne yapmalı? 🤔 İdeal kıvamı elde edebilmek için tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra şekeri eklemelisiniz.

5. Daha berrak, daha beyaz bir aşure herkesin hayali! O zaman yapılacak şey çok basit! Aşurenize pirinç ya da süt eklemelisiniz.

6. Aşurenizin lezzeti enfes oldu ama rengi de ideal olsun istiyorsunuz. O zaman kuru inciri suyu ile birlikte aşurenizin içine katın.

7. Aşurede renk önemli, o yüzden eğer içine ceviz içi ekleyecekseniz sadece süslemede ve servis esnasında kullanmalısınız.

8. Her şeyi eksiksiz uyguladınız ve enfes bir aşure yaptınız. Peki aşurenizi sulanmaması için nasıl saklayacaksınız? Tabii ki buzdolabına koymayacaksınız.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

keyboard_arrow_up