grade
MUTFAĞIN YILDIZI TV
widgets
ÜRÜNLERİMİZ
TARİF EKLE
GİRİŞ YAP

Misafirlerinizi Şaşırtacak Değişik Kek Tarifleri

3500 Kez Görüntülendi | 2 hafta önce

Çikolatalı, sade, meyveli… Siz de bu kek çeşitlerinden sıkılmadınız mı? Oysa ki aynı malzemeler ile çok daha farklı ve lezzetli kekler yaratmak mümkün! Misafir sofralarının vazgeçilmez ikramlıkları arasında yer alan kek tariflerini biraz değiştirdik, Pakmaya Mayalı Kek Harçları ile kabarma ve lezzet garantili,içi nemli ve yumuşacık kekler hazırladık! Ortaya müthiş tatlar çıktı. İşte çok değişik kek tarifleri!

Sunumu Göze, Tadı Damağa Ziyafet: Üzümlü Ve File Bademli Kek

Kuru üzüm, pek çok kek türünün vazgeçilmez malzemelerinden bir tanesi. Özellikle kekin lezzetini dengeli bir şekilde arttırmak için kullanılan favori ürünlerden… Peki, yaş üzümü kekte denemeye ne dersiniz? İddia ediyoruz ki böylesini hiç yemediniz! Üstelik bu kekin sunumu da o kadar güzel ki, usta bir pastacının elinden çıkmış gibi görünüyor. Yaz mevsimindeyken beyaz üzümleri dondurabilir, bu sayede bu lezzetli keki yıl boyunca, istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

Sonbaharın Spesiyali: Bal Kabağı Püreli Kekler

Bal kabaklı tatlı, bal kabaklı kahve, bal kabaklı çorba derken sonbahar tam bir bal kabağı festivaline dönüşüyor. Bu lezzetli sebzeyi, değişik kek tarifleri içerisinde değerlendirmek de mümkün. Üstelik bu sefer hem lezzet farklı, hem de boyut! Bal Kabağı Püreli Kekler, misafir sofralarınızda sonbahar kutlaması havası yaratacak. Pakmaya Sade Mayalı Kek Harcı’nın keke verdiği yumuşak ve nemli yapı, bal kabağı püresindeki tarçın, krema ve toz şekerin uyumunu ön plana çıkarıyor. Bu tarif, misafir sofralarının olduğu kadar, okul kermeslerinin ve beslenme çantalarının da yeni favorisi!

Sıradan Bir Tarife Sıra Dışı Bir Yorum: Kuru Meyveli Ve Parça Çikolatalı Kek

Değişik kek tarifleri arasında yer alan meyveli kek, Pakmaya Sütlü Parça Çikolata ile bu tarifte bir araya geliyor. Pek çok kişinin favorileri arasında yer alan meyveli kek, birkaç küçük dokunuşla bambaşka bir hal alıyor. Pakmaya Kuru Meyve Şekerlemesi’nin arasına eklenen sütlü parça çikolatalar, müthiş bir lezzet birlikteliği yaratıyor. Üzeri için ise harika bir önerimiz var! Sade bisküvi ile bu keklerin üstü son derece lezzetli ve çıtır çıtır olacaktır. Konuklarınıza alışık oldukları bir lezzeti farklı bir yorum ile sunabilirsiniz.

Meyve Senfonisi: Vişneli Ve Ananaslı Kek

İşte değişik kek tarifleri içerisinde en yaratıcısı! Keklerde genelde tercih edilmeyen iki meyveyi aldık, birbirine katarak harika bir değişik kek tarifi yarattık. Bu iki meyve, tarifin adında da gördüğünüz gibi ananas ve vişne. Ananas, mutfaklarımıza son yıllarda dahil olan, lezzetli tadı ile gönülleri fetheden bir meyve. Vişne ise ekşiliği ile tatlıların vazgeçilmez dengeleyicisi… Bu iki lezzetli meyveyi bu kek tarifinde bambaşka bir halde göreceksiniz. Bu meyve senfonisini kaçırmayın!

Lady in Red: Taze İncirli Ve Kırmızı Soslu Kek

1980’leri yaşamış olanlar, bu şarkıyı hatırlayacak! Lady in Red bir tatlı olsaydı, incirli ve kırımızı soslu kek olurdu, yani tatlı ve şaşırtıcı! Pakmaya’nın kakaolu mayalı kek harcı harika bir kek yaratmanızı sağlıyor. Ancak bu kadar ile bitmedi! Listemiz değişik kek tarifleri listesi, peki muhteşem tadı dışında bu tarifi farklı kılan nedir? Tabii ki Pakmaya Orman Meyveli Sos ve toz halinde kullanılacak olan Pakmaya İncirli Puding. Olgun ve sert incirler de bu tatlıyı bir üst noktaya taşıyacak. Lezzeti kadar rengi de sizi mest edecek.

Bol Çikolata, Bol Renk! Çok Çikolatalı Ve Renkli Mini Kekler

Misafirler için değişik kek tarifleri ararken, minikleri de unutmamak gerek! Onlar için misafirliğe gitmenin en güzel yanı, yeni oyun arkadaşları ve lezzetli ikramlıklardır. Çocuklu misafirlerin hoşuna gidecek bir menü hazırlamak isterseniz, bu tarife şans verebilirsiniz. Çok Çikolatalı Ve Renkli Mini Kekler, adı gibi rengarenk ve çok lezzetli. Pakmaya Mayalı Kakaolu Kek Harcı yine başrolde. Ancak bu sefer yardımcı oyuncu rolünde de güçlü isimler var: Pakmaya pasta dünyası pasta süsleri, hazırladığınız tarifi minik misafirleriniz için çok daha cezbedici bir hale getirecek.

HOŞUNUZA GİDEBİLECEK TARİFLER

keyboard_arrow_up